Menü

AR-GE MERKEZİ

TÜRKİYE’NİN İLK AKREDİTE DERİ AR-GE MERKEZİ

Kazlıçeşme Ar-Ge Merkezi ve Test Laboratuvarları 2013 yılında Ar-Ge Merkezi belgesi alarak sektörünün ilk ve tek Ar-Ge Merkezi olmuştur. Deri, Gıda, Kimya, Gübre, Çevre ve Ambalaj sanayiinde, kaliteyi ölçeklendirilebilir ve sürdürülebilir olarak benimsemiş, ulusal ve uluslararası Ar-Ge çalışmaları içerisinde yer almayı planlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan, tüketici haklarına saygılı olan, güvenilir, uluslararası kabul görmüş bir laboratuvar ve Ar-Ge Merkezi olmak için formulasyon geliştirme, pilot ölçekli üretim, teknik danışmanlık, ürün tasarımı ve proses geliştirme çalışmalarıyla deri ürünlerini geliştirmeyi ve sıfır atık prensibiyle deri atıklarını değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Kurulduğu günden bu yana Kazlıçeşme Ar-Ge Merkezi, deri ürünlerini geliştirmek ve deri atıklarını değerlendirmek için 10 TEYDEB ve 1 San-Tez projesini başarıyla tamamlamıştır. 1 TEYDEB projesi halen devam etmektedir. Değerlendirme aşamasında olan ve planlanan TEYDEB projeleri ve patent alımlarıyla hem ülke ekonomisine katma değer hem de firma adına güçlü Know-how katkısı bakımından çalışmalarını sürdürmektedir.

Başarılarımız;

 1. 8. Teknoloji Ödülleri Kongresinde “Vital Görünüm Özellikleri Korunarak Saraciyelik Standartta Devekuşu Mamul Derisi” ürünümüz finale kalmıştır.
 2. Nanogümüş İçerikli Antimikrobiyal Deri Üretimi Patent Alınması
 3. 2012 Growtech Euresia Fuarında Ödül alınmış ve devamında Türkiye’ nin ilk ve tek Hayvansal Kaynaklı Organik Gübre Üretim Tesis Onay Belgesi alınmıştır.
 4. 2012 Deri Laboratuvarı Akreditasyon Sertifikası Alımı / TÜRKAK
 5. 2013 İnovasyon Ödülleri” yarışmasında “Liderlik” dalında 1.lik
 6. 2013 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından alınan Ar-Ge Merkezi Belgesi
 7. İnovalig 2015’ te Ar-Ge sonuçları kategori 4.lük
 8. 2015 12. Teknoloji Ödülleri’ nde final aşamasına geçilmiştir.
 9. Türkiye’ de ilk defa kolajen kılıf, kolajen hidrolizat ve jelatin üretimi gerçekleştirilmiştir.
 10. 2016 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Ödülleri Kobi Kategorisi 2.lik
 11. 4. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi Sektör 1.lik
 12. 5. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi Ar-Ge Harcama Yoğunluğu 1.lik
 13. 6. Ar-Ge Merkezleri Zirvesi Ar-Ge Ticarileşme 1.lik

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ