2007 yılında İstanbulda kurulmuş olan Kazlıçeşme, 2012 yılında uluslararası geçerliliğine sahip Akredite Test Laboratuvarlarını faaliyete geçirmiş, 2013 yılında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın onayı ile Ar-Ge Merkezi statüsü edinmiş ve aynı yıl T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylı Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Uluslararası akreditasyona sahip araştırma laboratuvalarında, ülkemizin inovasyon stratejileri ve yaklaşımlarıyla uyumlu projeler geliştiren Kazlıçeşme, yenilik odaklı, katma değere sahip, özgün çalışmaları ve ürünleri global tüketicilere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kazlıçeşme; hayvansal kaynaklı biyolojik birikimleri değerlendirerek yeni ve katma değerli ürünler olarak biyomedikal, ilaç, gıda, tarım, hayvancılık, konfeksiyon vb. alanlarda değerlendirilmesi üzerine uzmanlaşmış Türkiyenin ilk ve tek Ar-Ge laboratuvarlarıdır.

Bugün Kazlıçeşme; çeşitli uzmanlık alanlarına sahip 40'tan fazla Uzman Araştırmacı ve 1500 m2' ye yayılmış son teknolojiler ile donatılmıştır. Bu yatırımlar Akredite Araştırma Laboratuvalarında karşılaşılan zorlukları inovatif çözümler, iş birlikleri ve projeler ile aşan bir yapının meyvesi olarak varlığını sürdürmektedir.