Menü

KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Kazlıcesme; hayvansal kaynaklı biyolojik birikimlerin değerlendirilerek yeni ve katma değerli ürünler olarak biyomedikal, ilaç, gıda, tarım, hayvancılık, konfeksiyon vb. alanlarda değerlendirilmesi üzerine uzmanlaşmış Türkiyenin ilk ve tek arge şirketidir.

2007 yılında İstanbulda kurulmuş olan Kazlıcesme, 2013 yılında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla arge merkezi statüsü edinmişir. Uluslararası akreditasyona sahip araştırma laboratuvalarında ülkemizin inovasyon stratejileri ve yaklaşımlarıyla uyumlu projeler geliştiren Kazlıcesme, yenilik odaklı, katma değere sahip, özgün çalışmaları ve ürünleri ile global tüketicilere ulaştırmayı hedeflemektedir.

Kazlıçeşme Test Laboratuvarları 2012 yılında aldığı TS EN ISO /IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyonu ile deri sektörüne hizmet vermeye başlamış olup 2013 yılında gerekli çalışmaları yapıp T.C. Gıda Tarım ve Hayvancık Bakanlığı tarafından çalışma izin Belgesini alarak Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı olarak da Gıda Sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. İnovativ ve yenilikçi yaklaşımları çalışma prensibi olarak benimseyen Laboratuvarımız 2014 yılında genişleterek hizmete soktuğu Endüstri Laboratuvarını birçok Enstrimantel cihazı ile donatıp Deri Alanı yanında Tekstil-Ayakkabı-Oyuncak -Gübre -Aksesuar Alanlarında da birçok analizde , Ulusal ve Uluslararası geçerliliğe sahip test metotları ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Bugün Kazlıcesme çeşitli uzmanlık alanlarına sahip 40’tan fazla uzman araştırmacı ve 1500 m2′ ye yayılmış son teknolojiler ile donatılmış akredite araştırma laboratuvaları ile karşılaştıkları zorlukları inovatif çözümler, iş birlikleri ve projeler ile aşan bir yapının mevyesi olarak varlığını sürdürmektedir.

VİZYON/MİSYON

Vizyon / Araştırma altyapısını devamlı geliştirerek çalışma alanlarında dünyanın önde gelen biyomühendislik firmalarından biri olmaktır.

Misyon / Hayvansal kaynakların verimli kullanımı ile yenilikçi ürünler tasarlamak ve geliştirdiğimiz inovatif projeler ile çalışma alanlarımızda ülkemiz ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımları yönlendirmektir.

DEĞERLERİMİZ

**Dürüst, şeffaf ve etik,

**İnsana saygılı,

**Çevreye duyarlı,

**Yaratıcı ve yenilikçi,

**İnovasyon odaklı,

**Çalışanlarının gelişimini destekleyen,

**Takım çalışmasına önem veren.